NBA: Pobjede Chicaga i Phoenixa

NA NBA programu sinoć su bile tek dvije utakmice i u obje su slavile domaće momčadi - Chicago je pobijedio Philadelphiu 117:84, dok je Phoenix porazio Houston 109:75.

Bila je to najuvjerljivija pobjeda Bullsa ove sezone. Domaćin je na poluvremenu vodio 57:46, a treću dionicu je otvorio serijom 16:0 i tako razriješio pitanje pobjednika. Čak šestorica igrača u pobjedničkim redovima upisala su dvoznamenkasti broj koševa. Najviše Ben Gordon (21 koš, 6 asistencija), Kirk Hinrich (18), te Malik Allen (16) i Andres Nocioni (16).

"Cijelu utakmicu smo odigrali u visokom ritmu. Svaki igrač je ispunio svoju zadaću i gosti nisu imali izgleda," kazao je Gordon, koji je prošle sezone bio proglašen "rookiem" godine. Goste, kojima je to bio 27. poraz ove sezone, predvodio je Allen Iverson koji je igrao svega 28 minuta i pritom postigao 18 koševa. Chris Webber je dodao 14 koševa i 7 skokova. Bio je to već šesti poraz Sixersa u posljednjih 10 susreta.

Uvjerljiv je bio i Phoenix protiv Houstona, ubilježivši četvrtu uzastopnu pobjedu, te sedmu u posljednjih osam ogleda. Pitanje pobjednika je bilo riješeno do poluvremena, jer su Sunsi u prve dvije dionice stvorili 32 koša prednosti (63:31).

Prvi igrač utakmice bio je Steve Nash sa 21 košem, 6 skokova i 8 asistencija. Shawn Marion je dodao 16 koševa i 12 skokova, a Raja Bell 15 koševa, 10 skokova i 6 asistencija. Stromile Swift (13) je predvodio goste, dok je Tracy McGrady ubacio svega 10 koševa, uz šut 4-15.

2. Utah 25 27 .481 2
3. Minnesota 23 29 .442 4