NBA: Porazi Pacersa, Netsa i Lakersa

VELIKI derbi prve momčadi Lige i Zapada protiv najboljih na Istoku okončan je u Dallasu uvjerljivom pobjedom Mavsa nad Indiana Pacersima (118:97).

Teksašani su imali i previše motiva pobijedili Pacerse, momčad koja ih je prije tri tjedna pobjedom u Indianapolisu spriječila da se sa 15:0 na startu lige upišu u knjigu NBA rekorda. Zato je igrao i još uvijek nezaliječeni Nijemac Dirk Nowitzki (20), koji je uz sjajnog Michaela Finleya (33, šest trica, 13 skokova) i Nicka Van Exela 820) bio udarna snaga Mavericksa. Dallasu (21:3) je tako ostala aureola nepobjedivosti (12:0) na svom parketu, a Indiana se vrlo brzo predala - već nakon prve četvrtine bilo je 35:26, a poluvremenu 62:50 za Dallas, koji je sve riješio u trećoj četvrtini serijom 32:15 za vodstvo od 99:78. Jermaine O´Neal (20) i Al Harrington (15) bili su najbolji kod Indiane (18:6), još uvijek najbolje momčadi Istoka.

Sacramento Kingsi su, uz Dallas, jedini bez domaćeg poraza, a sinoć su svladali Phoenix Sunse (95:86), zahvaljujući strašnoj formi Chris Webber (27, 12 skokova). To je 13 pobjeda Kingsa u Arco Areni, a momčad iz Kalifornije je od zadnjih 17 susreta izgubila samo dva i na drugom mjestu je u cijeloj ligi (21:6).

Trostruki prvaci Lakersi izgubili su i 16. utakmicu ove sezone, ovaj put na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa (96:80) i sjajnog Kevina Garnetta koji je sa 23 poena, šutom 10:14 i 11 skokova razbio obranu Lakersa. Porazu je ´kumovao´ i loš učinak glavnih zvijezda - Shaquille O´Neal je zaustavljen na 17, a Kobe Bryant na samo 15 poena.

Portland Trail Blazersi su kod kuće dobili New Orleans Hornets (102:93), a briljirali su Bonzi Wells sa 30 i Rasheed Wallace sa 22 koša i 13 skokova. Ovaj dvojac domaćina bio je uspješniji od glavnog udarnog dvojca Hornetsa Jamala Mashburna (22) i Barona Davisa (21).

New York Knicksi su načinili pothvat svladavši svoje susjede i aktualne prvake Istoka New Jersey Netse 101:99. Junak pobjede je bio je Allan Houston sa 29 poena i pobjedničkim košem 36 sekundi prije kraja. Nakon šest poraza u nizu Knicksima se ukazala pobjeda i to nad Netsima, za koje je Jason Kidd postigao 39 poena, ali i promašio zadnji napad.

Washington Wizardsi su slavili na gostovanju kod Atlanta Hawksa (101:99), a nakon dugo vremena Michael Jordan je bio onaj stari. Dao je 30 poena i zajedno sa Jerry Stackhouseom (23) i Larryem Hughesom (20), bio nerješiva zagonetka za Hawkse, kod kojih je Glenn Robinson zabio 33 koša.

I bez ozlijeđenih zvijezda Vincea Cartera i Antonia Davisa Toronto Raptorssi u slavili kod Milwaukee Bucksa (122:117) i to nakon produžetka. Alvin Williams (19) i Morris Peterson (21) pogodili su slobodna bacanja u produžetku, dok je u momčadi Bucksa, za koju još ne nastupa Toni Kukoč, Ray Allen dao 37 poena.