KOŠARKA

Neobjašnjiv poraz mladih košarkaša Hrvatske na Euru

HRVATSKA reprezentacija do 18 godina doživjela je u grčkom Volosu težak poraz u 2. kolu skupine D Europskog prvenstva za mlade. Nizozemska, koja je dan ranije izgubila 33 razlike od Španjolaca, već nakon deset minuta riješila je utakmicu protiv mladih snaga Hrvatske i pobijedila 98:63. Prva četvrtina završila je 36:14 za Nizozemce, a Hrvatska pod vodstvom izbornika Mile Karakaša nije više imala što tražiti u toj utakmici. Nizozemska se zaustavila na plus 35, a u zadnjoj dionici susreta išli su i do plus 39.

Hrvatska ovim porazom nije izgubila šanse da ostane u borbi na Euru, ali on djeluje jako demotivirajuće i nema jasnog objašnjenja.

U ponedjeljak u 20:15 na rasporedu je sudar protiv Španjolske.

HRVATSKA: Paponja 2, Lukačić 2p, 3a, Buljević 2, Rašić 5, Rudan 2, Gulin 4 izg. lop., Gnjidić 2p, 5 izg. lop., Škarica 6p, 4 izg. lop., Bošnjak 9p, 7s, 5 izg. lop, Bulić 8, Perkušić, Buljević 2, Šarić 7p, 8s

NIZOZEMSKA: Uijtendaal 3, Maconda 5p, 5ul, 3 izg lop., Bergens 18p, 6s, 5a, Hollanders 5, Van der Vuurst de Vries 22p, 6s, 12a, Kraag 4p, 3s, Bayu, Waleson 2, Huurman, Enaruna 29p, 4s, 3ul, Bieshaar 6, Visser 4p, 5s.