LIGE PETICE

NEWCASTLE - MAN. CITY 3:4 Šou Torresa i povratak Carsona nakon 10 godina za pobjedu

MANCHESTER CITY pobijedio je Newcastle United na gostovanju u utakmici 36. kola engleskog Premiershipa 4:3 u susretu koji mu ne znači ništa jer je već osigurao naslov prvaka.

Utakmicu je bolje otvorio Newcastle, koji je poveo u 25. minuti golom Emila Kraftha. Manchester City je preokrenuo do kraja prvog dijela golovima Joaa Cancela u 39. minuti i Ferrana Torresa u 42. minuti. Ipak, nije uspio i zadržati vodstvo, nego je Joelinton u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena poravnao na 2:2.

Joseph Willock doveo je Newcastle u novo vodstvo u 62. minuti, a onda je City s dva gola Ferrana Torresa od 64. do 66. minute utakmice došao do novog preokreta, koji je stajati do kraja.

Zanimljivo je spomenuti da je u ovom susretu priliku na golu Cityja dobio Scott Carson, kojem je to bio prvi nastup u Premiershipu nakon 11 godina. Posljednji put je nastupio za West Brom i to baš protiv Newcastlea.