Newcastle slavio kod Birminghama na jednom od najtežih gostovanja Premiershipa

BIRMINGHAM i Newcastlea odigrali su zaostalu utakmicu 18. kola Premiershipa. Tri boda s teškog gostovanja uzeo je Newcastle pobjedom 2:0.

Prije utakmice Birmingham je kao domaćin imao četiri pobjede, čak sedam remija i tek dva poraza. No, Newcastle je znao kako reagirati na tom stadionu i na kraju je slavio uvjerljivu pobjedu koja ga je vinula do devetog mjesta na ljestvici.

Muk na St. Andrew stadionu se dogodio već u 2. minuti kada je strijelac vodećeg pogotka bio Peter Lovenkrands, dok je u petoj minuti drugog dijela za 2:0 poentirao Leon Julian Best. Oba je puta kod pogodaka asistirao argentinski nogometaš Gutierrez.

U konačnici je to bila izjednačena utakmica (12-11 za Birmingham u udarcima), no gosti su dvije šanse iskoristili, dok su domaći napadači ostali sterilni do posljednjeg sučevog zvižduka.