Nika Fleiss trinaesta u Leviju

FINSKA skijašica Tanja Poutiainen pobjednica je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u finskom Leviju, a hrvatska skijašica Nika Fleiss zauzela je trinaesto mjesto.

Drugo mjesto je osvojila Austrijanka Elisabeth Goergl sa 18 stotinki sekunde zaostatka za Finkinjom, dok je Nijemica Maria Riesch trećeplasirana, 33 stotinke iza pobjednice. Favoritkinja Šveđanka Anja Paerson bila je tek četvrta.

Fleiss je za pobjednicom zaostala 2.81 sekundi, dok je Riječanka Ana Jelušić u prvoj vožnji zaostala 3.62 sekundi i sa tim prevelikim zaostatkom nije mogla u drugu vožnju.

Fleiss sa novih 20 bodova ima ukupno 106 u slalomu, što bi trebalo biti dovoljno za plasman među 25 najboljih, koji vodi na završni slalom sezone u Sestrieresu.

U završnicu bi mogla i Jelušić, koja je trenutno 29., ali samo u slučaju dobroga rezultata u sutrašnjem slalomu koji se također vozi u Leviju.