NLB liga: Zadru plus 44 protiv Bosne

LAKU i uvjerljivu pobjedu upisali su košarkaši Zadra na domaćem parketu u 3. kolu NLB lige. Do trećeg slavlja u nizu došli su nadigravši Bosnu 101-57.

Već nakon prve četvrtine Zadar je uživao prednost 23-6, nakon čega su košarkaši Bosne izgubili svaku šansu u povoljan rezultat.

U takvom kretanju rezultata nije bilo niti potrebe da se nositelji igre Zadra previše umaraju, pa je Todor Gečevski (23 poena) odigrao tek 21 minutu, Julius Johnson (22 koša) tek pet minuta više, a Marlon Garnett (18 poena) na terenu se zadržao i minutu manje od makedonskog centra u zadarskom timu.

Seid Hajrić s 14 je koševa predvodio strijelce Bosne.

Stopostotan pobjednički učinak zadržali su i košarkaši Partizana, koji su se s gostovanja kod Hemofarma vratili s pobjedom 74-73.

Nakon sjajnog ulaska u utakmicu (27-13 prva četvrtina), domaći košarkaši zaključili su prvo poluvrijeme s ugodnih +11 (46-35), no u nastavku prepustili inicijativu gostujućem sastavu, koji je preuzeo vodstvo kod 63-61 u 34. minuti, a kasnije se otisnuo i na 63-70. Pokušaj trice Nebojše Joksimovića kod 74-73 nije pronašao put kroz obruč...

Novica Veličković s 20 i Stephane Lasme s 13 poena bili su najbolji u pobjedničkom, Stefan Marković s 17 koševa u poraženom sastavu.