Nogometna obitelj: Nakon djeda i oca, i sin na SP-u

KADA JE danas donedavno mladi napadač Guadalajare, a uskoro napadač Manchester Uniteda Javier Hernandez ušao u igru protiv Južne Afrike, postao je treća generacije svoje obitelji koja je bila dijelom svjetske nogometne smotre.

Naime, njegov otac istog imena bio je član meksičke reprezentacije na Svjetskom prvenstvu 1986. godine u Meksiku, gdje su Meksikanci ispali u četvrtfinalu porazom od Zapadne Njemačke nakon jedanaesteraca. Na žalost Hernandeza seniora, tadašnji izbornik Meksika Bora Milutinović nije mu vjerovao, pa je upisao tek jednu minutu.

34 godine prije Hernandezov djed, otac njegove majke Tomas Balzacar, bio je pak dijelom reprezentacije Meksika na Svjetskom prvenstvu 1954. godine u Švicarskoj. Meksiko je ispao u skupini, a Balzacar odigrao obje utakmice. Štoviše, u porazu od Francuske Balzacar je zabio i gol u 85. minuti za konačnih 3:2.