"Nova" Hrvatska dobila novu lekciju od Šveđana

HRVATSKA rukometna reprezentacija u Eskilstuni izgubila je u prvoj prijateljskoj utakmici protiv švedske izabrane vrste 25:32 (13:17).

Aktualni europski vicešampion ogled je kontrolirao od samoga začetka te je dominaciju rutinski kapitalizirao.

Unatoč početnom vodstvu (3:2), Hrvatska je ubrzo upala u rezultatsku krizu kada je Švedska nanizala seriju od pet uzastopnih pogodaka. Do 17. minute Hrvatska je gubila 6:12 te je do konca prvog poluvremena donekle uspjela sanirati rezultatski jaz (13:17).

I početkom drugog dijela okršaja Šveđani su bili bolji. Na koncu, slavili su uvjerljivom pobjedom koju je sa šest pogodaka obilježio Andreas Nilsson. S pet pogodaka u hrvatskom dresu istaknuo se Krešimir Kozina.

Što se sastava tiče, za hrvatsku reprezentaciju nastupili su: Šego, Šunjić, Mihić, Marić, Stepančić, Horvat, Božić Pavletić, Mandalinić, Štrlek, Mamić, Cindrić, Brozović, Kozina, Jaganjac te Vranković i Pavlović.

Drugi prijateljski susret Hrvatske i Švedske na rasporedu je predstojeće subote u Norrköpingu s početkom u 16 sati.