VIDEO Novi prvoligaš šokirao Deportivo

U PRVE dvije utakmice 5. kola španjolskog nogometnog prvenstva igranima u četvrtak gosti su ostvarili pobjede od po 2-1. Tim je rezultatom novak u ligi Leganes svladao Deportivo, a uspješan je bio i Espanyol kod Osasune.

Leganes je do pobjede u A Coruni stigao preokretom u drugom poluvremenu. Domaći su nakon prvih 45 minuta vodili sa 1-0 golom Celsa Borgesa (31), a gosti su do bodova stigli preko Luciana (55) i Gabriela (61).

S nova tri boda Leganes je skočio na 10. mjesto sa sedam bodova, dok je Deporitvo 13. s pet bodova.

Leo Baptistao (42) je krajem prvog poluvremena doveo Espanyol u vodstvo u Pamploni, Sergio Leon (68) je sredinom nastavka nakratko izjednačio, da bi Gerard (72) četiri minute potom vratio prednost gostima.

Espanyol je prvom pobjedom u sezoni skočio na 15. mjesto sa pet bodova, dok je Osasuna pretposljednja, 19. s dva boda.

Od 22 sata posljednju utakmicu kola započeli su Valencia i Alaves.

Na vrhu je Real Madrid sa 13 bodova, dva više od druge Seville i tri od treće Barcelone.

REZULTATI 4. KOLA:

Deportivo - Leganes 1-2 (Celso Borges 31 / Luciano 55, Gabriel 61)
Osasuna - Espanyol 1-2 (Sergio Leon 68 / Leo Baptistao 42, Gerard 72)

Igrano u srijedu:
Celta - Sporting 2-1 (Hugo Mallo 66, Aspas 87-11m / Čop 80-11m)
Real M. - Villarreal 1-1 (Sergio Ramos 48 / Bruno Soriano 45+1-11m)
Barcelona - Atletico 1-1 (Rakitić 41 / Correa 61)
Granada - Athletic 1-2 (Carcela-Gonzalez 44 / Raul Garcia 15, Laporte 77)
Real S. - Las Palmas 4-1 (Willian Jose 1, 53-11m, Vela 22-11m, Zurutuza 35 / Tana 56)