Obala Bjelokosti i Gana korak do plasmana u Južnoafričku Republiku

NOGOMETAŠI Obale Bjelokosti, koje s klupe vodi bosansko-hercegovački trener Vahid Halilhodžić, upisali su i treću pobjedu u trećem kolu afričkih kvalifikacija za SP 2010. godine.

Prošli su teško gostovanje kod Burkine Faso u Ouagadougouu proslavivši 3:2 pobjedu. Poveli su preko Barcelonina veznjaka Yaye Tourea, izjednačio je napadač HSV-a Jonathan Pitroipa, da bi autogolom Talla odnosno pogotkom Drogbe u 70. minuti poveli 3:1. Domaći su još samo stigli smanjiti golom Bancea osam minuta kasnije.

Bjelokošćanski sastav tako nakon triju kola u E skupini ima maksimalnih devet osvojenih bodova uz gol razliku 10-3.

Dodatan su korak naprijed prema Južnoj Africi napravili i Ganci, koji su rutinirano u Omdurmanu pobijedili domaće Sudance 2:0. Oba je pogotka postigao Matthew Amoah, u petoj i 52. minuti.

Bez golova su odigrali Marokanci i Togoanci u dvoboju Skupine A, kao i Tunižani i Nigerijci u srazu skupine B.

Tunis – Nigerija 0:0

Kenija – Mozambik 2:1 (Owino 5, Mariaga 76-11m / Domingues 49)

Ljestvica:

1. Tunis 3 2 1 0 4-1 7

2. Nigerija 3 1 2 0 3-0 5

3. Kenija 3 1 0 2 3-6 3

4. Mozambik 3 0 1 2 1-4 1

Skupina C

Zambija – Alžir 0:2 (Bougherra 21, Saifi 66)

Skupina E

Burkina Faso – Obala Bjelokosti 2:3 (Pitroipa 27, Bance 78 / Toure 13, Tall 55-ag, Drogba 70)