EURO 2020

Obitelj Chiesa ušla u povijest europskih prvenstava

ITALIJA je jučer tek nakon produžetaka slomila Austriju i pobjedom 2:1 izborila plasman u četvrtfinale Eura 2020.

Prvi gol na utakmici postigao je u 95. minuti Juventusov krilni napadač Federico Chiesa, koji se tako upisao u povijest europskih prvenstava.

Njegov otac Enrico je prije 25 godina, na Euru 1996., dvije godine prije nego što se Federico rodio, na Anfieldu postigao gol protiv Češke. Talijani su međutim tu utakmicu izgubili 2:1, a remi 0:0 s Njemačkom u posljednjem kolu nije im bio dovoljan za prolazak skupine.

Enrico i Federico Chiesa tako su postali prvi otac i sin koji su postizali golove na Euru.

Nakon Chiesinog gola, Pessina je u 105. minuti povećao na 2:0, a konačni rezultat u 114. je postavio Kalajdžić.

Italija će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja Belgije i Portugala.