OBRANA GODINE Napravio pogrešku pa spasio nemoguće

OBRANA godine, ili barem među najboljim intervencijama u 2018., stiže nam iz Mexico Cityja. America je u prvoj utakmici četvrtfinala Concacaf Lige prvaka slavila protiv Taura s 4:0 i stigla na korak od polufinala natjecanja uoči uzvrata.

Domaćin je poveo golom Corone u 19. minuti, a gosti su imali veliku priliku u trećoj minuti sudačke nadoknade. Vratar Americe Agustin Marchesin je loše ispucao loptu. Ona je stigla do veznjaka gostiju, koji je prebacio Marchesina i svi su već vidjeli loptu u mreži.

Međutim, vratar Americe nije odustao te je sa same gol-linije, uz pomoć desne vratnice, čudesno spasio siguran pogodak i iskupio se za veliku pogrešku koja je mogla skupo koštati njegovu ekipu pri vodstvu od svega 1:0.

U nastavku je sve bilo puno lakše pa je domaćin golovima Martina u 71., Domingueza u 79. i Ibarguena u 81. minuti osigurao pobjedu i vjerojatan prolaz dalje.