Odlični Rakitić zabio tri gola u visokoj pobjedi Schalkea

IVAN RAKITIĆ brzo dokazuje da njemački doprvak Schalke 04 nije pogriješio dovođenjem 19-godišnjeg napadača iz švicarskog Basela u svoje redove.

Nakon dobrih nastupa u njemačkom Liga kupu, Rakitić i u prijateljskim utakmicama nastavlja igrati zapaženu ulogu za Schalke, a tako je bilo i u susretu protiv niželigaša VfL 96, kojeg je Rakitićev klub bez većih problema pobijedio rezultatom 8:0.

Rakitić je u igru ušao na poluvremenu umjesto Özila, a tada je Schalke već vodio 3:0. U 57. minuti Rakitićev je udarac u vlastitu mrežu skrenuo Hesse, a mišljenja njemačkih medija su podijeljena radi li se o golu Rakitića ili o autogolu.

Ipak, Rakitić je dva gola sigurno zabio u 85. i 90. minuti i tako zaokružio još jedan dobar nastup u dresu svog novog kluba te se nametnuo kao ozbiljni konkurent za početni sastav njemačkog doprvaka na početku nove sezone Bundeslige.