Olić zabio gol, Šimunić zaradio crveni karton u 28. kolu Bundeslige

IVICA OLIĆ u 28. kolu Bundeslige zabio je svoj drugi pogodak u devetom nastupu za HSV. Olićev klub poražen je od Stuttgarta rezultatom 4:2.

Stuttgart je već u 27. minuti utakmice imao prednost 3:0, a u drugom je poluvremenu na 4:0 povisio kapetan Fernando Meira. Olić je utakmicu počeo na klupi, a u igru je ušao u 63. minuti i u 76. postigao jedan od dva utješna pogotka za svoj klub.

Stuttgart ovom pobjedom nastavlja borbu za sam vrh Bundeslige s vodećim Schalkeom, koji je danas rutinski pobijedio Borussiu Muenchengladbach 2:0.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić od prve je minute zaigrao u utakmici Herthe protiv Arminije, no u 72. minuti je morao napustiti teren zbog crvenog kartona.

Rezultati 28. kola Bundeslige:

HSV - Stuttgart 2:4 (Jarolim '67, Olić '76; Cacau '10, Khedira '13, Hilbert '27, Fernando Meira '51)
Hertha - Arminia 1:1 (Ebert '71; Kucera '19)
Schalke 04 - Borussia M. 2:0 (Asamoah 57, Kuranyi 71)
Hannover - Bayern Munchen 1:2 (Bruggink '44; Demichelis '52, Schweinsteiger '70)
Eintracht - Energie Cottbus 1:3 (Meier '64; Radu '58, Preuss '76, Munteanu '90)
Wolfsburg - Mainz 3:2 (Klimovicz '41, Marcelinho '80, '87; Zidan 21p, 79)
Aachen - Borussia Dortmund 1:4 (Ibišević '63; Worns '14, Frei '54, '58, Tinga '61)