Olimpija teško stradala u Kazanu: UNIKS ih razvalio s 30 razlike

KOŠARKAŠI Union Olimpije teško su poraženi na gostovanju kod UNIKS Kazana u sklopu 5. kola skupine D Eurolige. Na kraju je bilo 81:51 za ruski sastav.

Olimpija je utakmicu otvorila serijom 7:0, a na poluvrijeme se otišlo s 39-34 za UNIKS. No, u nastavku slovenska momčad pada, pa UNIKS u prve tri minute treće četvrtine bježi na velikih 48-34, prednost koja se do kraja samo povećavala.

Najučinkovitiji u trećoj ovosezonskoj pobjedi UNIKS-a bio je Terrell Lyday s 22 koša (dvice 7-8), 4 skoka i 7 asistencija, što je bilo dovoljno za vrijednosni indeks 30. Dvoznamenkast učinak po broju poena kod pobjedničkog sastava ostvarili su još Mike Wilkinson (20) i Vladimir Veremeenko (11).

Kod poražene Olimpije najefikasniji s 13 koševa bio je Ratko Varda, dok se hrvatski reprezentativac Damir Markota utopio u sivilo Zmajčeka upisavši tek 4 koša (dvice 2-2, trice 0-2), uz 4 skoka i 1 asistenciju za 35 minuta igre.

Andrić najbolji u porazu Galatasarayja od Barce

U drugoj utakmici skupine Barcelona je slavila u Istanbulu protiv Galatasarayja 70:66 i tako zadržala stopostotan učinak.

Najveći dio posla Barcelona je obavila u drugoj četvrtini, koju je dobila s 25-10, pa je na odmor otišla s 15 poena prednosti, 44-29. Galatasaray se u završnici utakmice vratio u igru, ali nije uspio izboriti barem produžetak.

Naš Lukša Andrić je u nepune 23 minute igre sa 17 koševa bio prvi strijelac utakmice, ujedno i jedini s dvoznamenkastim brojem koševa u svojoj momčadi. Gađao je 7-11 iz igre i 3-3 iz slobodnih bacanja. Dodao je 3 skoka, po jednu asistenciju i osvojenu, te dvije izgubljene lopte.

Kod gostiju su najbolji strijelci bili Slovenac Erazem Lorbek s 14 i Juan Carlos Navarro s 12 poena.

Galatasarayju je ovo treći poraz u petom nastupu.

Euroliga, 5. kolo:

skupina D:

UNIKS Kazan – Union Olimpija 81:51

Galatasaray – Barcelona 66:70

Montepaschi Siena – Asseco Prokom (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0, 2. Montepaschi Siena 3-1 (-1), 3. UNIKS 3-2, 4. Galatasaray 2-3, 5. Union Olimpija 1-4, 6. Asseco Prokom 0-4 (-1)