Osijek pobjedom protiv Slavena prekinuo crni niz

NOGOMETAŠI Osijeka konačno su prekinuli crni niz od pet utakmica bez pobjede. Na svom Gradskom vrtu su s 2:0 pobijedili Slaven Belupo.

Od početka susreta igrači trenera Zorana Zekića zagospodarili su terenom, a poveli su u 17. minuti nakon odličnog udarca 27-godišnjeg Ukrajinca Dmitra Lope koji sa udaljenosti od 16 metara neobranjivo pogađa suprotne rašlje nemoćnog vratara Markovića.

Domaćin je nastavio dominirati, a u 51. i 57. minuti poništena su dva gola Osijeka zbog očitog zaleđa.

Konačni rezultat postavio je branić Grgić koji je preciznim prizemnim udarcem po drugi put pogodio mrežu gostiju u 78. minuti.

Osijek je pobjedom privremeno skočio na drugo mjesto s 32 boda, vodeći Dinamo ima 41 i utakmicu manje, a Rijeka i Hajduk 29 bodova.   Slaven Belupo sa 20 bodova drži sedmo mjesto na tablici.

Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt, a sudio je pred 1500 gledatelja Duje Strukan iz Splita.