DRUGO PETKOLO EUROPA LIGE

Osijek saznao s kim će igrati prođe li Bugare

UKRAJINSKA Zorya pobijedila je crnogorsku Budućnost 1:0 i potvrdila plasman u treće pretkolo Europa lige, u kojem će igrati protiv Osijeka ako hrvatski klub uspije u Gradskom vrtu okrenuti poraz 0:1 iz Sofije od CSKA.

Zorya je u prvom susretu srušila Budućnost 3:1 u Podgorici i praktički stigla na korak do sljedeće faze, a danas joj je pobjedu donio Artem Gromov u 32. minuti. Nakon duge lopte igrač gostujuće ekipe se poskliznuo, što je iskoristio Maksym Lunyov i prošao jednog čuvara po lijevoj strani te ubacio za Gromova, koji je s nekoliko metara zabio za pobjedu.

Očito je gol presjekao ambicije Crnogoraca, koji su odmah ostali s čak dva igrača manje. Prvo je u 33. minuti Nikola Đurić dobio drugi žuti karton zbog udaranja protivnika laktom u glavu tijekom skoka, a potom je irski sudac Neil Doyle direktni crveni karton pokazao njegovom suigraču Drašku Božoviću zbog žestokog protesta.

S dva igrača više u sljedećih gotovo sat vremena Zorya je lako zadržala prednost i s ukupnih 4:1 završila posao.