DINAMO zaista nije "čekao u kavezu", nakon blagog šoka već u 11. minuti i pogotka Davora Bubanje, Modri su razveselili šefa Zeku presingom, borbenošću i efikasnošću. Kvaliteta je isplivala na površinu i Dinamo je u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka slovenskom prvaku uvalio pet komada (5:1). Odlična partija Marija Mandžukića i konačno Sammira kakvog Dinamo treba. Mandžukić je zabio dva pogotka, Sammir, Slepička i Etto dodali su po jedan.
Misija "čista mreža" nije prošla, zahvaljujući ponajprije užoj obrani Modrih koja bi mogla biti rak rana i ove europske sezone. No, nakon pemijere Velimira Zajeca pod euro-reflektorima Maksimira prostor je ipak zaslužio njegov napad. Nakon dugo vremena sjever je skandirao Dinamovom treneru. Čak deset tisuća ljudi došlo je vidjeti Zajecov Dinamo. Na startu je to bila vrlo tvrda, oprezna utakmica. Slovenski prvak izgledao je kao tvrd orah ali rani njhov pogodak djelovao je poput adrenalinske injekcije za Modre.
Slovenci otkrili slabost Modre obrane
Dogodio se već u desetoj minuti: Bišćan je glavom odbio loptu u noge Sesaru, Chago nije uspio odraditi posao korektora, zaspao je i Badelj, a dupli pas odigrali su na vrhu šesnaesterca Brulc i Bubanja koji s 15 metara pogađa Butininu mrežu. Bišćanova dvostruka pogreška.
Mandžukić i Slepička načeli Hasiča
Nakon što se prepao zapucati na gol iz izgledne šanse, priliku u 34. minuti, Sammir se iskupio. Lopta kakave se od njega stalno očekuju probušila je obranu Kopra s lijeve strane. Mandžukić je pravovremen i borben; rješava se braniča Kopra i plasira loptu ispod Hasića za izjednačenje.
Presing koji Zajec danima najavljuje urodio je plodom. Dinamo nije kalkulirao pred svojim navijačima. Nakon niza dobrih akcija (ali i obrana Hasiča), oplođena je kombinacija za prelazak u vodstvo. S centra je dugu loptu poslao Chago, Mandžukić je spustio Slepički koji ide sam ispred vratara i pogađa sigurnim udarcem. Slovenci se pitaju - gdje je bio Polovanec?
Brazilci dovršili posao
Sastavi:
Dinamo: Butina, Ibanez, Mesarić, Etto, Bišćan, Chago, Badelj, Sammir, Morales, Mandžukić, Slepička
Koper: Hasič, Polovanec, Handanagič, Kovačevič, Pavlin, Karič, Sesar, Marčeta, Struna, Brulc, Bubanja