PAOK slavio na otvaranju sezone, AEK poražen

Nogometaši PAOK-a, suparnici Dinamu u skupini D Europa lige, pobjedom su otvorili novu sezonu u grčkoj Superligi. Na svom su stadionu u Solunu porazili Panserraikos 3:2.

Strijelci za pobjedničku momčadi bili su Vierinha, Cirillo i Papazoglou, dok je dvostruki strijelac za goste bio Srbin Nikola Beljić.

Bio je to okršaj dvojice hrvatskih golmana. Dario Krešić branio je za PAOK, a Velimir Radman za Panserraikos. Hrvatski napadač Bojan Vručina igrao je za gostujuću momčad do 73. minute.

AEK, klub koji će splitskog Hajduka dočekati u prvom kolu skupine G Europa lige u Ateni 16. rujna, u prvom je kolu pretrpio poraz kod Kerkyre. Tsigas i Epstein bili su strijelci za pobjednički sastav.

Jedini je gol za goste zabio alžirski reprezentativac Rafik Djebbour u 64. minuti.

Grčka Superliga, 1. kolo:

Kavala – Aris 0:1

Kerkyra – AEK 2:1 (Tsigas 16, Epstein 54 / Djebbour 64)

Ergotelis – Asteras 0:1

PAOK – Panserraikos 3:2 (Vierinha 45, Cirillo 47, Papazoglou 70 / Beljić 19, 55)