Partizan srušio Zvezdu u Vječitom derbiju i preuzeo vrh tablice

BEOGRADSKI Partizan je u zaostalom derbiju devetog kola srpske Superlige na stadionu JNA rezultatom 2:1 pobijedio Crvenu zvezdu, susjede i najveće rivale i tako ih preskočio na prvom mjestu elitnog ranga srpskog nogometa. Zvezdaši mogu biti vrlo nezadovoljni učinkom u ligi ove sezone, budući da nakon prijelaznog roka u kojem je potrošeno puno novca na transfere aktualni prvaci gledaju u leđa Partizanu.

Crno-bele je u vodstvo doveo kapetan, 35-godišnji Izraelac čerkeskog porijekla Bibras Natcho iz penala u 41. minuti. Uz iskusnog ofenzivnog veznjaka se veže jedan zanimljiv podatak. Naime, Natcho je prvi i jedini igrač muslimanske vjeroispovijesti koji je ikada zaigrao za izraelsku reprezentaciju.

Brazilski napadač Matheus Saldanha povisio je na 2:0 u 66. minuti, a poraz Zvezde ublažio je Cheriff N'Diaye deset minuta kasnije. Senegalac koji je nekoć igrao u Gorici ovog ljeta je stigao na Marakanu za četiri milijuna eura odštete iz turske Adane.