SERIE A

Perišić je trebao postati junak, a onda je Interov trener donio odluku

INTER i Atalanta odigrali su 2:2 u šestom kolu Serie A. Inter je vodio, Atalanta preokrenula, a onda se odigrala luda završnica. Inter je mogao preokrenuti u 85. minuti nakon što je Merih Demiral napravio prekršaj ispred Edina Džeke.

Penal za prvaka izveo je Federico Dimarco, a njegov udarac završio je na gredi. Atalanta je do 3:2 došla u 88. minuti golom Roberta Piccolija, ali VAR je poništio taj gol, pa je ostalo 2:2. Tragičar je na kraju ispao Dimarco.

Na kraju utakmice Interov trener Simone Inzaghi priznao je kako je on odlučio da će penal izvesti branič Dimarco ispred Ivana Perišića. Dimarco je sam tražio da puca penal iako je logičnije bilo da ga izvede ofenzivac Perišić.

"Odluka je bila moja. Jutro prije utakmice Calhanoglu i Lautaro su bili određeni za penale, ali više ih nije bilo na terenu. Imali smo Dimarca i Ivana Perišića, a Dimarco mi je djelovao svježije i oštrije", rekao je Interov trener.