PETRA MARČINKO, 20-godišnja hrvatska tenisačica, poražena je na startu Wimbledona. U meču prvog kola u All England Clubu bolja od nje bila je Amerikanka Sofija Kenin sa 7:6 (4), 6:4. Marčinko, 47. tenisačica na WTA-inoj ljestvici, tako će morati pričekati iduću godinu kako bi upisala premijernu pobjedu u karijeri na travi All England Cluba. Hrvatska igračica mogla je izvući više iz meča protiv 105. tenisačice svijeta, ali loše odigran završetak prvog i drugog seta rezultirao je ispadanjem.
Kenin je ranije u karijeri osvojila jedan naslov na Grand Slamu, 2020. slavila je na Australian Openu. U finalu je svladala Španjolku Garbiñe Muguruzu. Iste godine igrala je i finale Roland Garrosa, u kojem je poražena od poljske tenisačice Ige Švjontek. U Wimbledonu nikad nije otišla dalje od trećeg kola.
Tijek meča
Marčinko je propustila veliku priliku u prvom setu i imala je osvajanje prve dionice na pladnju. Kod 4:3 napravila je break i povela 5:3. No, servirajući za osvajanje prvog seta, Marčinko je posustala pa se Amerikanka vratila u igru. Kenin je zatim napravila novi break kod 6:5 i došla u priliku servisom zaključiti prvu dionicu.
Tada je Marčinko iskoristila petu break-loptu i izborila tie-break, u kojem je od početka bila u zaostatku te nije uspjela nadoknaditi uvodnih 1:4. Izgubljeni prvi set loše je utjecao na hrvatsku igračicu, koja se brzo našla u zaostatku 0:3 u drugom setu. Marčinko se tada probudila, počela igrati slobodnije i agresivnije te izjednačila na 3:3.
Kod 4:4 na servis Amerikanke došla je do dvije break-lopte. Kenin se iz te situacije spasila s nekoliko sjajnih udaraca, a potom je u idućem gemu iskoristila ponuđeno za okončanje meča i pobjedu. Marčinko je u meču napravila čak 12 dvostrukih pogrešaka pri servisu.