Petrić donio pobjedu HSV-u kod AZ Alkmaara

NA DSB stadionu su domaći AZ Alkmaar i gosti iz Hamburga odigrali prijateljsku utakmicu. Pobijedio je njemački sastav 1:0, a jedini strijelac je bio Mladen Petrić.

Hrvatski je reprezentativac zabio u 17. minuti, te je tako donio pobjedu Hamburgu kod aktualnog nizozemskog prvaka. Inače, Hamburg je od 55. minute igrao s igračem manje (Demel), ali zbog toga nije patio rezultat.

Za domaćina nije nastupio nekadašnji hrvatski reprezentativni vratar Joey Didulica.

Strijelac je u srijedu, tijekom prijateljskog ogleda, bio i Ivan Leko. Od 2005. je Leko igrao za Club Brugge, a sada mu je postigao pogodak u dresu Germinal Berschoota. U 32. minuti je Leko doveo Germinal u vodstvo 1:0, a na kraju je njegova momčad slavila s 2:1.

Treba reći da je Club Brugge od 31. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Donka.