Petrić igrač utakmice u pobjedi Borussije za finale njemačkog Kupa

BORUSSIA je na svom Westfalenu bila prejaka (3:0) za drugoligaša Carl Zeissa iz Jene u polufinalnoj utakmici DFB Pokala i osigurala berlinski finale 19. travnja. Pred više od 80 tisuća gledatelja najbolji igrač domaćih bio je Mladen Petrić.

> Petrić: Bilić je zaslužan za naš uspjeh

Hrvatski reprezentativac je bio najzaslužniji za vodeći gol. Tinga je zabio s gol crte nakon što je vratar gostiju Homutovski jedva izvadio Petrićev udarac glavom iz samog kuta gola. Kasnija je snimka pokazala evidentan nedopušteni položaj Brazilca, koji je bio u popriličnom zaleđu.

Posao domaćinima olakšao je češki veznjak Jan Šimak koji je u 51. minuti zaradio drugi žuti karton. Nakon toga Klimovicz je povisio na 2:0 pospremivši u gol još jedan odbijanac Homutovskog nakon udarca Kringea.

Konačno, Petrić je zapečatio sudbinu sastava iz Jene golom u 87. minuti. Dugu loptu Dedea sa središta igrališta Kehl je u napadu glavom lijepo spustio za usamljenog Petrića, koji je u naletu iz prve sproveo loptu u mrežu.

Robert Kovač s klupe je odgledao veliki uspjeh svog kluba, koji u finalu nije bio punih 19 godina.

Drugi polufinale sutra u Münchenu igraju Bayern i Wolfsburg.