Pistonsi obranom uništili Netse

U DVOBOJU vodećih momčadi skupina Central i Atlantic košarkaške NBA lige pobjedu su upisali Detroit Pistonsi koji su na svom parketu svladali New Jersey Netse sa 85:71.

Trenutačno vodeća momčad lige uništila je Netse u trećoj četvrtini kada su odličnom obranom napravili seriju 22-4 kojom su stigli do prednosti 71-50 na kraju te dionice igre.

Chauncey Billups (19, 10 skokova) i Richard Hamilton (18) najbolji kod Pistonsa, a Richard Jefferson (18, 9 skokova) kod Netsa kod kojih je priliku u završnici dobio i Zoran Planinić, te za dvije minute ubacio četiri koša (trica 1-1, slobodna bacanja 1-2) uz jedan skok.

Miami Heat je na krilima svog "all-star" dvojca Dwaynea Wadea (38) i Shaquillea ONeala (25, 11 skokova) svladao Orlando Magic sa 107-93 u floridskom derbiju.

Kod gostiju najviše je pokazao Dwight Howard (13, 13 skokova), dok je Mario Kasun dobio 15 minuta i za to vrijeme ubacio devet koševa (šut iz igre 2-7, slobodna bacanja 5-6), te uhvatio šest lopti i imao jednu asistenciju.

Milwaukee Bucksi su na svom terenu bez većih problema svladali Seattle SuperSonicse sa 106-91. Michael Redd (19) i Joe Smith (18) predvodili su ujednačen napad Bucksa, dok je Rashard Lewis (25) bio najbolji kod Sonicsa.

Toni Kukoč na parketu je proveo 14 minuta i za to vrijeme ubacio dva koša (šut 1-2) uz jedan skok i četiri asistencije.

Sacramento Kingsi "ukrali" su pobjedu domaćim Chicago Bullsima svladavši ih nakon produžetka sa 105-101.

Dvije i pol minue prije kraja četvrte četvrtine bilo je 90-85 za Bullse koji do kraja nisu uspjeli postići niti jedan koš, te dozvolili Kingsima da izbore produžetak. U dodatnih pet minuta Kingsi su iskoristili psihološku prednost i došli do pobjede.

Mike Bibby (31) i Ron Artest (27, 14 skokova) najbolji kod Kingsa, a Ben Gordon (30) i Kirk Hinrich (21) kod Bullsa.

Houston Rocketsi igraju u sjajnoj formi, do sedme pobjede u osam utakmica stigli su u Los Angelesu gdje su deklasirali domaće Clipperse sa 128-97. Tracy McGrady (28) predvodio je Rocketse, a Sam Cassell (25) Clipperse.

Rezultati:

Detroit - New Jersey 85-71

Zoran Planinić - 2 minute, 4 koša (šut iz igre 1-1, trica 1-1, slobodna bacanja 1-2), 1 skok

Miami - Orlando 107-93

Mario Kasun - 15 minuta, 9 koševa (šut iz igre 2-7, slobodna bacanja 5-6), 6 skokova, 1 asistencija

Milwaukee - Seattle 106-91

Toni Kukoč - 14 minuta, 2 koša (šut iz igre 1-2), 1 skok, 4 asistencije, 1 izgubljena lopta

Chicago - Sacramento 101-105 (produžetak)

2. Utah 25 27 .481 2 1/2
3. Minnesota 22 29 .431 5