Planinić zabio tricu Netsima sa 25 metara

U NAMA najzanimljivijem susretu između New Jersey Netsa i Utrah Jazza, domaćini su uspjeli doći do pobjede od 91:83. Zoran Planinić zabio je 6 koševa i upisao četiri skoka, dok je Gordan Giriček postigao 9 koševa uz 2 skoka i 3 asistencije. Mario Kasun nije nastupio u dvoboju njegovog Orlanda s New Orleansom.

Planinić pogodio tricu sa svoje polovice igrališta

Sinoć su se na NBA terenima sučelili hrvatski reprezentativci Zoran Planinić i Gordan Giriček. Uspješniji je bio Planinićev New Jersey, koji je kod kuće dobio Utah Jazz 91:83.

Planinić je odigrao tek 14 minuta, postigavši 6 koševa i 4 skoka. No, najatraktivniji potez na sinoćnjim utakmica NBA lige njegovo je djelo. Bivši "cibos" je pred kraj treće četvrtine pogodio tricu sa svoje polovice igrališta, odnosno s udaljenosti od 23 metra.

Najzaslužniji za pobjedu domaćina bili su Vince Carter sa 21 košem i Nenad Krstić sa 18 poena.

Kod Utaha Andrej Kirilenko ubacio je 18 koševa. Giriček je bio u početnoj petorci i za 22 minute upisao je 9 koševa, 2 skoka i 3 asistencije.

U derbiju Istoka Indiana Pacersi su na svom terenu pobijedili Miami Heat 95-90. Za Indianu Ron Artest je zabio 24 poena, a Jermaine ONeal je dodao 17 koševa. Miami još uvijek igra bez ozlijeđenog Shaquillea ONeala, a prvi strijelac momčadi bio je Dwyane Wade sa 29 poena.

Washington Wizardsi pretrpjeli su prvi poraz u sezoni. Kod kuće su izgubili od LA Clippersa, koji su odlično krenuli u novu sezonu. Clippersi nakon pet susreta imaju četiri pobjede, a sinoć je briljirao Elton Brand, koji je ubilježio 31 koš i 13 skokova.

Higlightse utakmice Nets - Jazz možete pogledati ovdje.

Rezultati NBA lige:

Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 112:97

Washington Wizards - Los Angeles Clippers 97:102
Cleveland Cavaliers - Seattle Supersonics 112:85
Boston Celtics - Memphis Grizzlies 99:98
New Jersey Nets - Utah Jazz 91:83
(Planinić - 6 koševa, 4 skoka/Giriček - 9 koševa, 2 skoka, 3 asistencije)

NORTHWEST DIVIZIJA
1. Minnesota 3 2 .600 -