Planinićev učinak karijere, poraz Netsa

HRVATSKI košarkaš Zoran Planinić odigrao je najbolju utakmicu u svojoj dosadašnjoj NBA karijeri, ali njegovi New Jersey Netsi uvjerljivo su poraženi na svom parketu od Dallas Mavericksa sa 78:94.

Planinić je na parketu proveo 35 minuta i u to vrijeme ubacio 16 koševa (šut iz igre 7-15, trica 1-2, slobodna bacanja 1-1), 9 puta uspješno skočio, podijelio 4 asistencije, te imao 3 osvojene, ali i 6 izgubljenih lopti, te sakupio 6 osobnih pogrešaka.

No, Maverickse je ka novoj pobjedi vodio fantastički Nijemac Dirk Nowitzki koji igra u izvrsnoj formi, Netsima je ubacio 31 poen, te imao po 7 skokova i asistencija. Jerry Stackhouse je za goste ubacio 28 poena, dok je isti učinak u redovima domaćina imao Richard Jefferson.

Milwaukee - New Orleans 94-91

Toni Kukoč - 12 minuta, bez koša (šut iz igre 0-2), 2 asistencije, 1 osvojena i 1 izgubljena lopta

Houston - LA Lakers 79-84

Utah - Detroit 108-93

Gordan Giriček - 21 minuta, 15 koševa (šut iz igre 6-8, trica 1-1, slobodna bacanja 2-2), 3 skoka, 5 asistencija, 1 izgubljena lopta

Phoenix - Sacramento 111-113

Portland - Toronto 105-102