Pobjeda Cedevite, poraz Cibone u regionalnoj ligi

U 23. kolu regionalne ABA lige, Cedevita je u Ljubljani svladala Union Olimpiju 91:84, dok je Cibona u KC Dražen Petrović izgubila od Mega Leksa 82:89.

Važnu pobjedu u Areni Stožice ostvario je hrvatski prvak, jer Cedevita je tako ostala u utrci za drugo mjesto sa Crvenom zvezdom. U izjednačenom dvoboju momčad Veljka Mršića je odlučujuću prednost stekla od 32. do 37. minute, kada je zaostatak od -2 (71:73) serijom 13:0 pretvoren u nedostižnih +11 (84:73), iako su Ljubljančani uspjeli doći na samo dva koša zaostatka u 39. minuti. No, mirnom i preciznom završnicom, Cedevita je došla do 17. pobjede u ABA ligi.

Fran Pilepić je postigao 20 koševa uz samo jedan promašaj, James White je ubacio 19 poena uz šest skokova, a Miro Bilan je dodao  15 koševa, devet skokova i četiri asistencije. Strijelce Olimpije su predvodili Zack Wright s 18 i Miha Lapornik sa 17 koševa.

Cibona je na svom parketu izgubila od Mega Leksa 82:89, što joj je 13. poraz. Gosti su vodili cijelo vrijeme, Cibona se u 35. minuti primakla na samo tri koša zaostatka (72:75), ali do momčad Damira Mulaomerovića nije uspjela doći do preokreta.

Goste su do 16. pobjede predvodili Timothe Luwawu-Cabarrot s 21 košem i četiri skoka, te Ognjen Jaramaz sa 16 koševa, šest skokova i četiri asistencije. Kod Cibone najefikasniji su bili Ante Žižić s 23 koša i 11 skokova, Marin Rozić sa 16 koševa te Filip Krušlin sa 12 koševa.

Zadar je u subotu poražen u Pioniru na gostovanju kod Partizana 76:87.