Pobjede Dinama i Hajduka, četiri gola Darija Zahore

ODIGRANE su sve utakmice 26. kola Prve HNL. Dinamo je u Maksimiru protiv Rijeke slavio s 5:0, dok je Hajduk na Poljudu bio bolji od Osijeka s 2:0. Najzanimljiviju utakmicu odigrali su u Zaprešiću Inter i Slaven Belupo. Domaćin je slavio s 4:3.

Današnji susret Dinama i rijeke bio je njihov treći u proteklih 11 dana. Nakon Rijekine pobjede u kupu u srijedu Dinamo se pomalo pribojavao ove utakmice, ali pokazalo se da je to bilo potpuno bespotrebno. Naime, već na samom početku "modri" su s dva gola Darija Zahore pokazali da nemaju namjeru ponoviti lošu igru iz kup-utakmice. U drugom poluvremenu Darijo Zahora postiže još dva pogotka, a na listu strijelaca upisuje se i Goce Sedloski.

Utakmica je odigrana na stadionu u Maksimiru pred 1500 gledatelja.

Tijek utakmice

U 12. minuti Niko Kranjčar se izborio za loptu te ju proslijedio do Eduarda da Silve. Da Silva je loptu proslijedio Zahori koji ju šalje u prazna vrata.

U 15. minuti Dumitru Mitu izvodi korner, a Dario Zahora sa 7-8 metara loptu šalje glavom u mrežu.

Zbog grubog prekršaja na Struparu žuti karton u 21. minuti zaradio je Josip Bulat.

U 32. minuti Mitu izvodi ubačaj sa strane i dodaje Zahori koji loptu šalje do Strupara. Dinamov napadač dolazi oči u oči s Kalinićem, ali Rijekin vratar izlazi kao pobjednik.

U 37. minuti Rajko Vidović probija lijevu stranu i šalje loptu prema Siniši Liniću koji se nalazi na dva metra od gola. Ipak, Linić ne uspijeva zahvatiti loptu i prilika propada.

U 43. minuti Zahora je u prodoru, a posljednji igrač Rijekine obrane, Damir MIlinović, ga ruši. Sudac svira prekršaj, a Milinoviću pokazuje žuti karton na što trener Dinama Jurčević protestira.

Nakon dvostrukog pasa Zahora - Strupar - Zahora u 53. minuti Zahora šalje loptu visoko iznad gola.

U 59. minuti Branko Strupar se našao u fenomenalnoj prilici, ali Kalinić spašava vrata Rijeke.

Minutu kasnije Strupar dodaje Sedloskom koji obilazi Kalinića te posprema loptu u praznu mrežu.

U 63. minuti Dario Zahora postiže još jedan pogodak za svoj hat-trick i vodstvo Dinama 4:0.

U 83. minuti Mario Jurić puca s ruba šesnaesterca, ali lopta odlazi izna Kalinićevih vrata.

U 89. minuti Mijatović petom dodaje Zahori, a ovaj šalje loptu u desni kut Kalinićevih vrata za vodstvo Dinama 5:0.

Utakmicu je sudio Ivan Novak iz Varaždina, a pomagali su mu Borovec i Premužaj.

Hajduk je bez većih problema slavio protiv oslabljenog Osijeka s 2:0 (Đolonga, Rački). Naime, Osiječani su u Split doputovali bez suspendiranog Pranjića i bez ozlijeđenih Šprehara i Vukoje. Jedini igrač iz redova Osijeka koji zaslužuje pohvale je vratar Skender koji je u nekoliko navrata spasio momčad iz Slavonije od još većeg poraza.

Utakmica je odigrana na stadionu Poljud pred 3000 gledatelja.

U 14. minuti Rački dodaje Đolongi koji šalje prizeman udarac iza leđa Skendera za vodstvo Hajduka 1:0.

U 33. minuti Krpan dolazi u priliku, ali Osijekov vratar Skender odličnom intervencijom spašava svoju momčad.

U 45. minuti ponovno je Krpan u prilici, ali Skender još jednom izlazi kao pobjednik.

Vuković se u 55. minuti izborio za loptu, te ju proslijedio Račkom, a ovaj nije imao većih problema da poveća vodstvo Hajduka na 2:0.

U 67. minuti Oliveira šalje loptu prema Miladinu koji se nalazi u opasnoj poziciji po Osijekovog vratara, ali Skender je ipak brži od Hajdukovog igrača.

U 70. minuti Ljubojević se našao u obečavajućoj situaciji za postizanje pogotka, ali Balić odličnom obranom spašava vrata Hajduka.

Utakmicu je sudio Marijo Strahonja iz Zagreba, a pomagali su mu Buić i Vukušić.

Zadar i Varteks su danas na Stanovima odigrali jako lošu i nezanimljivu utakmicu, a to je vjerojatno i razlog da je dio gledatelja već u 60. minuti počeo napuštati stadion. U 90 minuta Zadar nije imao niti jednu priliku. Varteks je bio nešto bliži pogotku. Karić je u prvom poluvremenu uzdrmao gredu Zadrovog gola, a Mujanović u drugom poluvremenu ne koristi poklon Zadrovog vratara Kale.

Utakmica je odigrana na stadionu Stanovi pred 1000 gledatelja.

Nakon prekršaja na Mujanoviću u 20. minuti slobodan udarac s 25 metara izveo je Karić i pogodio gredu.

Zadar se povukao i pokušava doći u priliku iz protunapada.

U 31. minuti igrač Zadra Krivić zarađuje žuti karton zbog preoštrog starta.

U 63. minuti žuti karton zaradio je Jakov Surać zbog prekršaja na Sklepiću.

U 79. minuti Kale je izašao iz svog kaznenog prostora i greškom dodao loptu Mujanoviću, ali ovaj nije iskoristio ukazanu priliku. Naime, njegov udarac s crte je počistio Zadranin Milin.

U 83. minuti Mujanović je opet u prilici, ali Tvrtko Kale je siguran i rezultat ostaje nepromijenjen.

U 84. minuti Granić ruši igrača Zadra u kaznenom prostoru, ali sudac pokazuje da se igra nastavi.

Utakmicu je sudio Domagoj Vučkov iz Rijeke, a pomagali su mu Lušetić i Volf.

Iako je utakmica završila bez golova gledatelji nisu nezadovoljni otišli s tribina. Utakmica je obilovala mnoštvom prilika. Zagreb je bio nešto bliže pobjedi, ali i Marsonija može žaliti za propuštenim, pogotovo za prilikom Vranića koju je obranio Stojkić u sudačkoj nadoknadi.

Utakmica je odigrana na Stadionu uz Savu pred 1500 gledatelja.

Zagreb u utakmicu kreće silovito. U drugoj minuti Vlado Petrović je u prilici, ali njegov prezimenjak iz Marsonije spašava situaciju.

U šestoj minuti Petrović dodaje Đaloviću koji dolazi oči u oči sa Škorićem, ali domaći vratar izlazi kao pobjednik.

U 26. minuti Škorić loše izlazi na loptu, a ona dolazi do Vedrana Ješe koji s dva metra ne uspijeva poentirati.

U 44. minuti prvog dijela Vuka s desetak metara puca prema gornjem lijevom kutu Stojkićevih vrata, ali Zagrebov vratar fenomenalnom obranom spašava svoja vrata.

U poluvremenu umjesto ozlijeđenog Kovačevića u momčadi Zagreba u igru ulazi Mensur Mujdža.

U 61. minuti Vlado Petrović dodaje Mariću koji puca preko gola.

U 84. minuti nakon ubačaja s desne strane Đalović glavom s tri metra loptu šalje pored gola.

U sudačkoj nadoknadi Vranić tuče prema golu, ali Stojkić spašava svoju momčad.

Utakmicu je sudio Hrvoje Kurtović iz Osijeka, a pomagali su mu Petrović i Novoselnik.

Najzanimljivija utakmica ovoga kola odigrana je u Zaprešiću. Gledatelji su mogli vidjeti sedam golova i mnoštvo prilika. Poveo je Slaven pogotkom Posavca s bijele točke. Izjednačio je Inter golom Lalića, a momčad iz Zaprešića u vodstvo dovodi Neno Katulić. Isti igrač povisio je rezultat na 3:1, a na 3:2 smanjio je Radić. Na 3:3 je izjednačio Guć, a pobjedu Slavenu donijeo je Ivica Karabogdan.

Utakmica je odigrana na Gradskom stadionu u Zaprešiću pred oko 500 gledaelja.

U 18. minuti vratar Intera Horvat ruši Vručinu, a sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač je Srebrenko Posavec.

Tri minute kasnije Marin Lalić se oslobađa obrane Slavena te obilazi Solomuna i loptu šalje u mrežu za 1:1.

U 24. minuti Ceraj asistira Katuliću koji postiže pogodak i dovodi Inter u vodstvo.

U 46. minuti Katulić s 25 metara postiže odličan pogodak za 3:1.

Svega par minuta kasnije Slaven smanjuje na 3:2. Nakon slobodnog udarca Slavena lopta dolazi do Radića koji glavom loptu šalje u Horvatovu mrežu.

U 56. minuti u prodoru je Vručina koji loptu uspijeva progurati do svoga suigrača Guća. Guć bez većih problema postiže pogodak za izjednačenje

U 72. minuti Inter je ponovno u vodstvu. Bernard Gulić pronašao je Ivicu Karabogdana koji šalje loptu iza leđa Slavenovog vratara Solomuna.

U 85. minuti Kruno Jurčić je u prilici za izjednačenje, ali loptu šalje šalje tik pored vratnice.

Utakmicu je sudio Alen Gerek iz Zaboka, a pomagali su mu Perak i Horvat.

Utakmica je odigrana pred 1000 gledatelja na ŠRC Kamen Ingrad u Velikoj.