Pobjedom protiv Hajduka Zagreb spasio sezonu

PRED posljednje kolo prvog dijela sezone sve se činilo očitim - prvak će u borbu za ostanak. No Zagreb je iznenadio sve, svladao Hajduka i plasirao se u Ligu za prvaka, a u Ligu za ostanak potjerao Slavena, čije je nade za plasman u gornji dom natjecanja razbio Vuković donijevši u 79. minuti pobjedu Šibeniku.

Zagreb je na kraju plasiran bolje i od jesenskog iznenađenja Kamen Ingrada, koji je poražen od Dinama.

Neočekivanim porazom Splićana u Kranjčevićevoj, Dinamo je došao u poziciju da u nastavak sezone krene s čak 7 bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom.

U borbi za goli život Rijeka je kod kuće uspjela izvući remi protiv Pomorca, a vrlo važne bodove osvojili su Šibenik protiv Slavena i Osijek protiv Cibalije.

Ljestvica:

Nakon što su niz utakmica gubili u posljednjim minutama, te nakon što su u pretposljednjem kolu bodove ostavili u Zadru, igrači Zagreba niti sami nisu vjerovali da se vaditi mogu na Hajduku. Hajduk je s druge strane pobjedu u Kranjčevićevoj uzeo zdravo za gotovo.

No Splićani su već u 15. minuti ostali smrznuti na terenu. Rezultat je bio 2:0 za Zagreb.

Bezidejnost Hajduka, momčadi kod koje je ponešto pokazivao samo Milan Rapaić, iskoristili su Novaković i Štrok.

Smanjiti je uspio Petar Krpan u 57. minuti, no Splićani su ostali bez bodova. Nakon poraza Hajduka Dinamo bježi velikih 7 bodova.

Pred 4000 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Širić.

Strijelci: 1:0 Novaković (7), 2:0 Štrok (15), 2:1 Krpan (57).

Osijek je svladao vinkovačku Cibaliu 1:0 (0:0). Pred 1500 gledatelja na stadionu u Gradskom vrtu sudio je Novak.

Strijelac: 1:0 Ljubojević (53).

U Rijeci su Rijeka i kostrenski Pomorac igrali 1:1 (0:1). Pred 1000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Kovačić.

Strijelci: 0:1 Mujanović (24), 1:1 Rački (50).

U Varaždinu je Varteks pobijedio Zadar 3:1 (1:1). Pred 2000 gledatelja na stadionu Varteksa sudio je Pavić.

Strijelci: 0:1 Nedić (2), 1:1 Karić (6), 2:1 Halimi (62), 3:1 Karić (90-11m).

U Velikoj je zagrebački Dinamo pobijedio Kamen Ingrad 1:0 (0:0). Pred 5000 gledatelja na stadionu Kamena sudio je Šupraha.

Strijelac: 0:1 Smoje (80-11m)

U Šibeniku je Šibenik pobijedio koprivnički Slaven Belupo 1:0 (0:0). Pred 1000 gledatelja na stadionu Šubićevac sudio je Feljan.

Strijelac: 1:0 Vuković (79).