Počeo Giro d´ Italia: HTC dobio momčadski kronometar

U SUBOTU je počelo novo izdanje ugledne biciklističke utrke Giro d'Italia. Start se dogodio u Torinu, a oko glavnog grada pokrajine Pijemont se vozio momčadski kronometar u duljini od 19.5 kilometara.

Najbrže su zadanu dionicu prevalili biciklisti momčadi HTC Highroada kojima je trebalo 20 minuta i 59 sekundi za dolazak na cilj. Ostvarili su deset sekundi bolje vrijeme od RadioShacka, te 22 sekunde bolje vrijeme od Liquigas-Cannondalea i Omega Pharme Lotto, koji su osvojili treće i četvrto mjesto.

Na Giru nastupa i Španjolac Alberto Contador, najbolji biciklist današnjice, ali i čovjek koji je zadnjih osam mjeseci bio u vrtlogu doping-skandala. Contador i njegova momčad Saxo Bank su osvojili osmo mjesto.

Na utrci oko Italije nastupaju i dva hrvatska biciklista. Robert Kišerlovski je sa svojom Astanom osvojio 17. mjesto na momčadskom kronometru, dok je Vladimir Miholjević, kao i njegova Acqua&Sapone, bio 22.