Pogledajte čudesan slalom Lionela Messija

ARGENTINA je u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine svladala Čile s 2:1 u Santiagu. U reprizi finala Copa Americe, gdje je Chile slavio nakon penala s 4:1, ovog puta je pobijedila momčad Gerarda Martina. Unatoč vodstvu domaćina preko Felipea Gutierreza u 11. minuti, Gaučosi su uspjeli preokrenuti golovima Angela Di Marije u 20. i Gabrijela Ivana Mercada u 25. minuti.

No, jedan od najupečatljivijih detalja utakmice dogodio se u 9. minuti, kada je maestralni Lionel Messi primio loptu na svojoj polovici, a onda je nanizao Menu, Gonzala Jaru i Francisca Silvu u nekoliko metara, nakon čega je stigao pred vratima Čilea, proigrao Di Mariju na lijevog strani. Ipak, igrač PSG-a nije ga proigrao na drugoj vratnici, već je šutirao i poslao loptu preko gola.