afrička liga prvaka

Pogledajte dva fantastična gola iz finala afričke Lige prvaka

AL AHLY je u finalu afričke Lige prvaka pobijedio gradskog rivala Zamalek 2:1 i tako deveti put osvojio titulu prvaka toga kontinenta.

Finale se igralo u Kairu, a prvi put u povijesti u njemu su nastupili Al Ahly i Zamalek, vatreni rivali iz egipatske metropole.

Favorizirani Al Ahly poveo je već u 5. minuti golom Soleye nakon ubačaja iz kornera, da bi Zamalek u 31. izjednačio fantastičnim golom Shikabale. Veznjak Zamaleka je krasnom solo akcijom prošao trojicu protivničkih braniča, oslobodio se čuvara i onda preciznim udarcem pogodio same rašlje za 1:1.

U izjednačenoj utakmici s malo prilika titulu Al Ahlyju je još jednim krasnim potezom četiri minute prije kraja donio Magdi Kafsha. On je primio odbijenu loptu na 25 metara od gola, koljenom si je u trku gurnuo u for i onda topovskim udarcem pogodio malu mrežicu za veliko slavlje crveno-crnog dijela Kaira.