Liga nacija

Pogledajte golčinu slovenskog čuda. Zabio u stilu Marca van Bastena

Screenshot: Sportklub

VELIKI talent slovenskog nogometa Benjamin Šeško (19) postigao je prekrasan pogodak u ogledu svoje reprezentacije sa Švedskom. Tim je pogotkom donio vodstvo Sloveniji, a utakmica je na kraju završila 1:1, čime je Slovenija ostala u rangu B Lige nacija, dok je Švedska ispala.

Igrala se 28. minuta utakmice kada je bivši nogometaš Dinama Petar Stojanović poslao visoku loptu u šesnaesterac, a Šeško ju je zahvatio iz prve te lijevom nogom iz voleja sjajno matirao švedskog vratara Robina Olsena za 1:0. Šešku je to bio treći gol u ovosezonskom izdanju Lige nacija. Remi Švedskoj donio je Emil Forsberg u 42. minuti, no za ostanak u ligi B trebala joj je pobjeda.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ POGODAK ŠEŠKA.

Ovaj gol mnoge je podsjetio na onaj legendarni volej Marca van Bastena protiv Sovjetskog Saveza na Euru 1988. godine. Šeško trenutno nastupa za RB Salzburg, ali već je dogovorio transfer vrijedan 24 milijuna eura u RB Leipzig iduće ljeto. Slovenac je ove sezone za austrijsku momčad postigao pet pogodaka u 13 utakmica.