Pogledajte Gvardiolov potez koji se dijeli na društvenim mrežama

Screenshot: Arena Sport

U SUSRETU 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Everton 3:1, preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu. Aktualni engleski prvak na Goodison Parku upisao je tek drugu ligašku pobjedu u zadnjih sedam kola.

Za goste su nastupili hrvatski reprezentativci Joško Gvardiol i Mateo Kovačić. Gvardiol je ušao u igru u 43. minuti umjesto ozlijeđenog Johna Stonesa, dok je Kovačić dobio priliku od 65. minute umjesto Matheusa Nunesa. Gvardiolov potez iz 58. minute dijeli se društvenim mrežama.

Hrvatski stoper dobio je jednu jako tešku loptu, a suparnički napadač Jack Harrison vrebao je njegovu pogrešku kako bi uzeo loptu u iznimno opasnoj situaciji. No Gvardiol je uspio iz prvog dodira glavom prebaciti Harrisona te ga zaobići i zadržati loptu u posjedu. Potez je to koji mogu napraviti samo najbolji.