Pogledajte najspektakularniji slobodnjak u povijesti nogometa!

TEK su jučer europski nogometni mediji objavili vijest o golu sa 45 metara. Iako je ovaj senzacionalan pogodak postignut još u nedjelju, vrijedi ga pogledati i tri dana kasnije.

Majstorstvo s videa djelo je Glaucineisa Martinsa da Silve, igrača Sol de Americe, osmoplasirane momčadi paragvajske prve lige. Da Silva i njegov tim gostovali su kod trećeplasirane Olimpije. Sve se odvijalo prilično uobičajenim tijekom jer je Olimpia vodila od 33. minute potpuno kontrolirajući susret.

No, u samo šest minuta drugog dijela gosti su najprije preko Diega Arrue, a zatim i čudesnim slobodnjakom preokrenuli rezultat u svoju korist. Utakmica je na koncu završila rezultatom 2:1 za Sol de Americu.  Da Silva se inače odaziva i na svoj nadimak - Inka.