Pogledajte Šimunićev prvijenac kojim je donio bod Hoffenheimu

HRVATSKI reprezentativac Josip Šimunić zabio je gol za Hoffenheim u 80. minuti protiv Freiburga kojim je njegova momčad izvukla bod na domaćem terenu.

Nakon mirnog prvog poluvremena bez pogodaka, u drugom dijelu su gosti igrali agresivnije, dok je obrana Hoffenheima morala braniti prilaze golu. Šimunić je zato u 46. minuti zaradio žuti karton zbog grubog starta. Za Freiburg je igrao bivši igrač Zagreba Mensur Mujdža koji je javnu opomenu dobio u 60. minuti. U 64. gosti su poveli pogotkom Idrissoua, a Šimunić je izjednačio u 80. minuti na asistenciju Carlosa Eduarda. Boris Vukčević za Hoffenheim je u igru ušao početkom drugoga poluvremena zamijenivši pritom na travnjaku Vedada Ibiševića.

Ukupno je to četvrti pogodak Šimunića u Bundesligi u kojoj je branio boje HSV-a, Herthe i sada Hoffenheima. Sva tri prethodna postigao je za berlinsku momčad, a posljednji 19. travnja prošle godine u pobjedi 2:1 Herthe protiv Werdera. Zabio je tada glavom.

HSV bez udarca u okvir gola!

Nogometaši HSV-a napravili su novi korak unatrag u nastojanjima da se proguraju u Europu sljedeće sezone. U posljednjem susretu 28. bundesligaškog kola poraženi su 1:0 na gostovanju kod Borussije iz Mönchengladbacha...

Roel Brouwers bio je jedini strijelac susreta, a Franku Rostu loptu iza leđa smjestio je iz peterca za prekid niza od pet utakmica bez pobjede svoje momčadi.

Mladen Petrić odigrao je cijelu utakmicu za Hamburžane kojima je ovo treći uzastopni gostujući poraz i ukupno gledano četvrta utakmica bez pobjede u nizu. Kako su igrali, najbolje će reći podatak da cijela momčad nije tijekom 90 minuta uputila niti jedan udarac u okvir gola domaće momčadi...