Pogledajte spektakularnu koreografiju preko cijele tribine u Sevilli

U NEDJELJU je u 33. kolu španjolske La Lige uvijek žestoki seviljski derbi završio bez pobjednika. Nogometaši Betisa i Seville podijelili su bodove rezultatom 1:1. U 38. minuti Betis je na svom stadionu Benito Villamarin poveo nakon što je Isco realizirao jedanaesterac. Betis pobjedu ipak nije uspio zadržati jer je Kike Salas glavom pogodio za 1:1 u 56. minuti.

Betis je ostao sedmi na ljestvici, dok je Sevilla napravila korak naprijed i sada je na 12. mjestu. Utakmicu je obilježila i sjajna atmosfera jer su domaći navijači povodom sudara s najvećim rivalom pripremili ogromnu koreografiju preko cijele tribine.

Na velikom platnu bio je prikaz iz nekadašnjeg gradskog života uz motiv djece koja igraju nogomet na ulici, a iznad slike bile su istaknute riječi čija početna slova tvore naziv Betis - "Balompié, esencia, tradición, idiosincrasia y sevillanía" tj. "Nogomet, esencija, tradicija, idiosinkrazija i Sevilla".