Pogledajte Vlašićevu golčinu za poravnanje protiv Egipta

Screenshot: Sport Klub

HRVATSKA reprezentacija pobijedila je Egipat 4:2 u finalu prijateljskog ACUD kupa. Egipćani su poveli već u šestoj minuti pogotkom Ramyja Rabije, ali nije se dugo čekalo na odgovor Hrvatske. Samo 15 minuta kasnije Nikola Vlašić poravnao je rezultat na 1:1.

Vlašić je na desnom krilu primio dodavanje Luke Modrića i zatim se po liniji šesnaesterca sjurio prema sredini, odakle je silovito šutirao. Lopta je od grede odsjela u mreži egipatskog vratara Mohameda Abou Gabala. Bio je to Vlašićev prvi pogodak za reprezentaciju još od rujna 2021., kada je zabio Sloveniji u 3:0 pobjedi u kvalifikacijama za Euro.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ VLAŠIĆEV GOL.

Do kraja utakmice za Hrvatsku su još zabili Bruno Petković, Andrej Kramarić i Lovro Majer te joj tako donijeli preokret i pobjedu. Poraz Egipta tek je ublažio Mohamed Abdelmonem.