Polufinale Kupa: Hajduk - Varteks 2:0, Uljanik - Kamen 1:1

U PRVIM polufinalnim susretima hrvatskog Kupa Hajduk je svladao Varteks sa 2:0, a Uljanik i Kamen su odigrali 1:1. Strijelci u Splitu bili su Vejić i Miladin, a u Puli Popović za Kamen i Žiković za Uljanik.

Hajduk - Varteks 2:0

Susret u Splitu obje momčadi započele su s jasnim ciljem: što prije zabiti gol.

Varteks je počeo vrlo agresivno, kao i Hajduk, no Varaždinci su kontrolirali igru. Nakon desetak minuta inicijativu je preuzeo Hajduk.

Nakon stopostotne prilike Krpana u 25. minuti koju je promašio, uspio je dodati loptu Miladinu koji je snažno pucao prema golu Varaždinaca, no igrač Varteksa rukom je zaustavio lopti, na što je sudac pokazao na bijelu točku.

Mađarić je obranio udarac Rapaića s 11 metara.

Hajduk je cijelo prvo poluvrijeme napadao, no sa samo nekoliko izglednih prilika.

U 37. minuti Hajdukovci su imali nekoliko izvrsnih prilika. Prvo su Neretljakov udarac izbili Varaždinci u korner. nakon toga priliku su imlai i Rapaić i Računica, no Varaždinci su se uspjeli obraniti.

Varteks je pokušavao iz kontri, no rezultat se nije mijenjao.

Pred kraj prvog poluvremena Hajdukovci su imali 2 izgledne prilike. Nakon Rapaićevog "slaloma", Varaždinci su loptu skrenuli u aut.

Odmah nakon toga Miladin ubacuje no Rapaiću bježi lopta.

Iako je bilo najavljivano kako Krpan neće igrati, Vulić ga je stavio u sastav od prve minute.

U drugom poluvremenu Hajduk je imao prvu priliku u 61. minuti susreta, no Mađarić je obranio slab udarac Deranje.

U 70. minuti Splićani su izrsno odigrali akciju, no lopta je završila u korneru. Splićani izvode korenr, a Vejić sprema loptu iza leđa Mađarića.

78. minuta donijela je izglednu priliku za Hajduk, no Deranja s dva metra ne uspijeva postići pogodak.

Pred kraj susreta u igri Hajduka bila su čak četiri napadača. U sudačkoj nadoknadi na ubacivanje Carevića Miladin uspijeva zabiti još jedan gol.

Varteks je imao tek nekoliko manjih prilika koje su uspijevali zaustaviti Splićani uz pomoć Pletikose. Nadmoć Hajduka vidjela se i po kornerima kojih su Varaždinci imali tek 1, a Splićani 13.

Na Poljudu se skupilo oko 10,000 navijača.

Splićani na Poljudu od 9. studenoga 2002. nisu primili pogodak.

Uljanik - Kamen Ingrad 1:1

U prvoj polufinalnoj utakmici hrvatskog Kupa Uljanik i Kamen Ingrad odigrali su 1:1 pred 3,500 tisuće gledatelja.

Poveo je Kamen Ingrad pogotkom Joška Popovića u 60. minuti.

U 76. minuti domaćini izjednačuju pogotkom Igora Žikovića u 76. minuti.