Poraz Memphisa, Giriček 15 koševa

GRIZZLIESI su doživjeli prvi poraz na domaćem terenu u posljednjih mjesec dana. Sinoć ih je sa 99:87 pobijedio Portland. Gordan Giriček je za 31 minuta ubacio 15 koševa, šut 7-11, uz 5 skokova i jednu asistenciju.

Trener domaćina razlog porazu vidi u prevelikom broju izgubljenih lopti, posebice u drugom poluvremenu, kada su ´prodali´ 11 lopti.

Za Portland je ova pobjeda važna i zbog toga jer su igrali bez prvog strijelca Rasheeda Wallacea, koji odrađuje kaznu od sedam utakmica zabrane igranja. Izostanak najboljeg strijelca nadoknadili su odličnom momčadskom igrom, pa su čak šestorica imali dvoznamenkasti učinak.

Kod Mephisa najbolji su bili Lorenzen Wright sa 22 i Gordan Giriček sa 15 poena. Giriček je tome pridodao i 5 skokova te jednu asistenciju.

Detroit se na domaćem terenu osvetio Indiani za poraz od prije dva dana, kada su izgubili zahvaljujući sumnjivoj sudačkoj odluci u posljednjoj sekundi. Za 88-78 protiv najbolje momčadi Istoka najzaslužniji su Richard Hamilton sa 18 i Ben Wallace sa 14 koševa i 15 skokova.

Bullsi su u gostima uvjerljivo slavili protiv Atlante 115-102, a Jalen Rose je ubacio 37 poena. Bagarića nije bilo u momčadi Chicaga. Shareef Abdur-Rahim sa 27 koševa bio je najbolji kod Hawksa.

U Salt Lake Cityu Jazzeri su u produžetku dobili Netse 106-103. Veteran John Stockton odigrao je najbolju partiju sezone ubacivši 25 koševa. Karl Malone dodao je 24, a Matt Harpring 23 poena.

Jason Kidd sa 33 koša, 13 skokova i 5 asista bio je nabolji kod gostiju.

Kobe Bryant proslavio je rođenje kćerke pobjedom protiv gradskih rivala LA Clippersa. Bryant je postigao 26 koševa i 11 asistencija, a Shaquille O´Neal dodao je 32 poena i 15 skokova za pobjedu Lakersa 96-92.