Porazi Cibone VIP i Zadra

NAKON sjajnog nastupa u Euroligi i pobjede protiv Real Madrida, košarkaši Cibone VIP nisu uspjeli ponoviti odličnu igru i u dvoboju 10. kola Goodyear lige izgubili su u Vršcu od Hemofarma 77:84 (19:19, 22:25, 23:29, 13:11).

Cibona je u Vršcu nastupila bez Marka Popovića i Josipa Vrankovića, kojima je trener Dražen Anzulović dao odmor, dok su Andrija Žižić i Marton Bader odigrali tek nekoliko minuta.

Cibona je do Vršca putovala iz Madrida čak 15 sati, što je zasigurno ostavilo traga na igračima. Prvi strijelac u redovima "Vukova" bio je Josip Sesar sa 25 koševa, dok je Joško Poljak dodao 16 koševa. Domaću momčad predvodili su Nebojša Bogavac (20) i Milenko Topić (16). Bio je to Cibonin treći poraz, te šesta pobjeda Hemofarma.

Košarkaši Zadra gostovali su u Beogradu i u samoj završnici ispustili pobjedu protiv Reflexa izgubivši 73:75 (14:25, 19:14, 20:16, 20:20).

Zadar je vrlo loše započeo utakmicu, što su iskoristili domaćini i poveli s 11 razlike u jednom trenutku. Rezultat na strani domaćih je bio sve do drugog poluvremena kada igrači Zadra dolaze k sebi.

No, nikako ne uspijevaju dostići prednost Reflexa, koji do kraja zadržava minimalnu prednost.

Najbolji kod Zadrana bio je Hill sa 16 poena, a kod Reflexa najbolji je s 21 poenom bio Freeman.