Porazi Karlovića i Ivaniševića

HRVATSKI tenisači Goran Ivanišević i Ivo Karlović poraženi su 1. kolu turnira u Muenchenu, odnosno Barceloni.

Ivanišević je u 1. kolu ATP turnira u Muenchenu, koji se igra za nagradni fond od 375.000 eura, izgubio od malo poznatog Nijemca Alexandera Waskea 4-6, 6-7. Susret je trajao sat i 17 minuta.
U prvom setu Ivanišević je izgubio servis već na početku, te je Waske poveo 2-0. Prednost nije ispustio i nakon 29 minuta dobio je prvi set. Drugi je završio u tie-breaku, gdje je Waske na početku došao do prednosti 4-0.

Ivanišević je zabio 14 aseva.

Na ATP turniru u Barceloni, vrijednom 990.000 eura, Karlović je u 1. kolu poražen od Španjolca Fernanda Vicentea 4-6, 4-6, nakon sat i 14 minuta igre. Bio je to meč u kojem su igrači rijetko dolazili do prilika za break. Karlović svoje dvije nije iskoristio, dok je Vicente već na početku susreta oduzeo servis hrvatskom igraču. U drugom setu Karlović je pokleknuo u sedmom gemu, pa je Vicente kod vodstva 5-4 servirao za meč. Hrvatski Davis cup reprezentativac ubacio je devet aseva, a njegov protivnik tri.