SEHA LIGA

PPD Zagreb nakon sedmeraca poražen u dramatičnom finalu SEHA lige

RUKOMETAŠI PPD Zagreba nisu uspjeli osvojiti SEHA ligu. Oni su u finalu turnira igranom u Zadru poraženi u utakmici za naslov od mađarskog Veszprema nakon sedmeraca, a bilo je 31:29 za favorizirani sastav.

Zagrebaši su u ovoj utakmici pokušali osvojiti svoj drugi naslov u natjecanju, u svom četvrtom finalu. U konačnici svoju četvrtu krunu slavi Veszprem, koji je imao +4 u drugom dijelu utakmice, ali i strahova oko pobjede. Momčad Ivice Obrvana stigla je tu prednost, imala i napad za vodstvo u zadnjoj minuti, no rasplet utakmice stigao je u raspucavanju sedmeraca u kojem je Cupar u četvrtoj seriji obranio pokušaj Šipića.

Na poluvrijeme utakmice Veszprem je otišao s prednošću od dva gola (15:13), dok je osnovni dio susreta završio 27:27.

U raspucavanju je prvi promašio Ćavar, potom je uzvratio Štrlek, da bi u četvrtoj seriji Cupara obranio Šipićev udarac i ostavio trofej u vlasništvu mađarskog kluba.

Filip Vistorop sa sedam i Ivan Čupić s pet golova bili su najefikasniji kod Zagreba, dok su Yahira Omar i Petar Nenadić zabili svaki po osam golova za branitelje naslova i nove/stare prvake.