RUKOMET

PPD Zagreb s dva kineska rukometaša u sastavu ispisao povijest Lige prvaka

PPD ZAGREB je u subotu kod Barcelone u Ligi prvaka izgubio 32:23, ali je ispisao povijest.

Golman Wang Quang i desni bek Xueyan Yao zaigrali su za momčad Veselina Vujovića i time postali prvi kineski rukometaši koji su nastupili u Ligi prvaka. Dvojac je stigao iz ekipe Beijing Sport University, koju vodi Vlado Šola, a koja ove sezone nastupa u SEHA ligi.

Quang je visok 205 centimetara, a protiv Barcelone je branio od 16. minute te je skupio četiri obrane. Već u 19. minuti sjajno je obranio zicer legendi i kapetanu Barcelone Victoru Tomasu te je nagrađen pljeskom od katalonskih gledatelja.

Yao je jednom šutirao, ali nije uspio zabiti svoj prvi gol za Zagreb.

U momčadi Zagreba je i lijevi bek Jianjan Zhang, koji će priliku dobiti protiv danskog Aalborga u Areni.

Zagrebaši su ostali posljednji na ljestvici s tri boda, a do kraja natjecanja u skupini 22. veljače dočekuju spomenuti Aalborg, a 1. ožujka gostuju kod PSG-a.