PPD Zagreb teško poražen u Ligi prvaka u Mađarskoj

RUKOMETAŠI Zagreba su u susretu 10. kola skupine A Lige prvaka izgubili na gostovanju kod Pick Szegeda 33:23.

Protiv puno jačeg mađarskog sastava hrvatski je prvak odigrao napadački vrlo slabo prvo poluvrijeme tijekom kojeg je postigao samo sedam golova zapucavši sva četiri sedmerca koja je imao. U tim se situacijama na vratima Szegeda istaknuo hrvatski vratar Mirko Alilović.

PPD Zagreb je prvi pogodak na utakmici postigao tek u sedmoj minuti susreta, a u 17. minuti bilo je već 6:2 za Pick Szeged. Do 20. minute rezultat je bio pristojnih 7:4, no potom se Szeged odvojio na 10:4, pa 13:6. U drugom poluvremenu domaći su pobjegli i na 13 razlike (30:17), a Zagreb je u završnici tek ublažio poraz.

Ante Gadža je sa sedam golova bio najefikasniji u sastavu PPD Zagreba, dok je Joan Canellas s pet pogodaka predvodio Pick Szeged.

PPD Zagreb je s tri boda ostao sedmi na ljestvici, dva boda manje ima posljednji Elverum, dok je Pick Szeged preuzeo vrh sa 17 bodova, jednim više uz utakmicu više od drugog Paris SG-a.

Slijedi stanka u Ligi prvaka od više od dva mjeseca, a u 11. kolu PPD Zagreb će 8. veljače ugostiti Flensburg.