Pranjić u debiju u BiH vodio 2:0 protiv Sarajeva pa izgubio

DANIJEL PRANJIĆ je u prvoj utakmici na klupi Slobode iz Tuzle doživio težak poraz od Sarajeva u 24. kolu Premijer lige. Pranjićeva momčad je već u 14. minuti vodila 2:0 s dva gola Amera Bekića, ali je već do poluvremena ispustila prednost i na kraju izgubila.

Sarajevo je u 33. smanjilo preko Ziljkića, a samo tri minute kasnije Čataković je izjednačio na 2:2. Gosti su dominirali čitavu utakmicu, ali je Sloboda u 70. minuti imala veliku priliku, no ni Osmić ni Martinović ni Alić nisu uspjeli zabiti. Sarajevo je nastavilo s napadima, a oni su se isplatili u 74. minuti, kad je Avramovski lijepim udarcem pogodio za 2:3.

Sloboda je ovim porazom ostala na osmome mjestu sa samo jednim bodom više od zadnje Slobode iz Doboja. Inače, u Premijer ligi BiH traje grčevita borba za opstanak. Leotar, Sloboda, Tuzla City, Igman, Posušje i Sloboda iz Doboja nalaze se unutar samo dva boda, a iz lige će ispasti dvije najlošije momčadi.