Pranjiću asistencija, Heerenveenu samo bod

DANIJEL PRANJIĆ upisao je asistenciju za vodeći pogodak svog Heerenveena u susretu 32. kola nizozemskog nogometnog prvenstva protiv Twentea, no, završilo je 1:1.

Bio je to susret dva kluba koji će se sljedećeg mjeseca u Rotterdamu sastati u finalu nizozemskog Kupa. Tada će Heerenveen tražiti priliku za osvajanje svog prvog klupskog trofeja u povijesti.

U prvom dijelu prvenstva je Twente kao domaćin deklasirao Heerenveen sa 6:0, a Pranjićev sastav je u ovoj utakmici imao priliku osvojiti sva tri boda. U 77. minuti je hrvatski reprezentativac asistirao Paulu Henriqueu za 1:0. No, u 90. minuti je Theo Janssen svojim pogotkom rastužio domaće navijače (26.000 gledatelja) na stadionu Abe Lenstra i gostima osigurao jedan bod.

Heerenveen je ostao na petom mjestu, sada s 59 bodova, a dva boda više na četvrtoj poziciji ima PSV, koji je u gostima svladao Heracles s 2:0. Vodeći je AZ Alkmaar sa 76 bodova i susretom manje.