Prekinut je najluđi niz ligaških pobjeda ove sezone

PREKINUT je nevjerojatan niz PSV-a, koji je, nakon 17 ligaških pobjeda zaredom, napokon propustio upisati tri boda u utakmici prvenstva Nizozemske ove sezone. Niz pobjeda uvjerljivog lidera lige zaustavio je Utrecht, trenutno 12. momčad Eredivisie, koji je na domaćem terenu izborio remi. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Činilo se da će se niz nastaviti nakon što je PSV poveo već u sedmoj minuti utakmice. Na ubačaj Sergina Desta najbolje je u kaznenom prostoru domaćina reagirao Johan Bakayoko i glavom zabio u suprotni kut za svoj šesti gol sezone u svim natjecanjima. 20-godišnji Belgijac igra sjajnu sezonu, u kojoj je još upisao i 13 asistencija.

Bod domaćinima donio je još jedan Belgijac na terenu, Othman Boussaid, koji je zabio za 1:1 u 53. minuti utakmice. Domaćini su u drugom dijelu bili opasnija momčad, ali ipak nisu uspjeli doći do pobjede. PSV je i dalje uvjerljivo vodeći s nestvarnih 13 bodova, uz utakmicu više, ispred Feyenoorda našeg Luke Ivanušeca.